Dieta białkowa

Dieta dukana najlepszą dietą

Dieta dukana - menu

Dieta Dukana wyznacza listę produktów, które można spożywać na każdym jej etapie. Podczas stosowania diety należy dążyć do tego, aby nie stałą się ona monotonna. W diecie białkowej dzięki sporej ilości dozwolonych pokarmów, można ją na wiele sposobów modyfikować. Poniżej przedstawiliśmy przykładowe menu diety Dukana na poszczególnych etapach jej stosowania.

Reklama

Protal I - faza uderzeniowa

Śniadanie
Sałatka z dwóch jaj ugotowanych na twardo z tuńczykiem, doprawiona dla smaku.
Obiad
Placek usmażony na patelni bez tłuszczu, złożony z odtłuszczonego serka wiejskiego z dodatkiem dwóch łyżek otrębów owsianych, budyniu jajecznego z trzech jaj, oraz szklanki mleka z dodatkiem soli.
Kolacja
Gotowana pierś z kurczaka oraz chude kawałki mięsa indyczego.

Protal II - faza naprzemienna

Śniadanie
Szklanka mleka o zawartości 2%, 3 tosty z polędwicą z indyka, napar z kopru włoskiego.
II śniadanie
Jabłko i jogurt naturalny o pojemności 150 g.
Obiad
Grillowane udko z kurczaka bez skóry, marchewka z groszkiem.
Kolacja
Dwa jajka sadzone z fasolką szparagową.

Nasze rady

Pij dużo wody. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Nie ograniczaj się jeśli chodzi o ilość spożywanych produktów. Musisz jedynie przestrzegać, żeby jeść tylko i wyłącznie produkty dozwolone dla danego etapu diety.

Przed rozpoczęciem odchudzania skonsultuj to z lekarzem lub dietetykiem - pamiętaj: dieta Dukana jako kompleksowa metoda trwa całe życie!

Jeśli nie wiesz czy możesz zjeść jakiś produkt znajdź jego zamiennik, którego jesteś pewna (pewny). Drobne błędy mogą zniwelować cały Twój wysiłek

Nie bój się pytać - w internecie jest wiele for dyskusyjnych gdzie możesz uzyskać cenne rady dotyczące diety dukana i samego odchudzania

Staraj się nie forsować organizmu - duży wysiłek fizyczny nie jest wskazany, szczególnie w pierwszych dwóch etapach diety.