Dieta białkowa

Najzdrowsza dieta proteinowa

Dieta proteinowa (dukana) - pytania i odpowiedzi

Jak każda dieta - białkowa również budzi wiele wątpliwości. To co dla Piere Dukana było zapewne oczywiste nie zawsze dla nowego adepta tej techniki odchudzania będzie zrozumiałe. Poniżej staramy się znaleźć odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania dotyczące diety proteinowej.


Jak zrezygnować z diety i nie stracić osiągniętych rezultatów?
Najlepiej zmniejszyć cel kilogramowy, jaki chce się osiągnąć. Kolejnym krokiem na drodze do odejścia od diety jest jej modyfikacja, aby nie kolidowała ona z dietą, jaką chcemy stosować w przyszłości. Nie można radykalnie zerwać z dietą, ponieważ efekt jojo pojawi się natychmiast.
Czy w I fazie diety Dukana można jeść smażone ryby?
Tak, można smażyć wszystko, ale zabronione jest używanie do tego celu tłuszczu.
Czy przy diecie białkowej można zażywać produkty przyspieszające spalanie tłuszczu?
Generalnie tak, aczkolwiek nie jest to w pełni bezpieczne. Podczas ścisłego stosowania diety tkanka tłuszczowa ulega szybkiemu spalaniu. Jeśli więc będziemy chudnąć jeszcze szybciej, skóra może nie nadążyć za zmianami ciała z elastycznością.
Czy brak rezultatów w chudnięciu w pierwszym tygodniu fazy ataku jest normalne?
Tak, każdy ma inne predyspozycje do utraty zbędnych kilogramów. Dieta Dukana wymaga nieco cierpliwości od osób, które je stosują.

Przydatne lektury

"Dieta proteinowa" - Ebook poświęcony diecie białkowej Dukana. Przydatne informacje zebrane w jednym miejscu.


"Nie potrafię schudnąć" - Pierre Dukan - wyd. 2008 r. - Pierwsza z książek wydanych w naszym kraju


"Nie potrafię schudnąć. 350 nowych przepisów" - Pierre Dukan - wyd. 2009 r. - zbiór przepisów kulinarnych zgodnych z dietą dukana

"Metoda doktora Dukana" - Pierre Dukan - wyd. 2009 r. - zasady diety w ilustrowanej formie.

"Nie potrafię schudnąć. Przepisy specjalnie dla Polaków" - Pierre Dukan, Jarosław Urbaniuk - wyd. 2010 r. - zbiór przepisów kulinarnych specjalnie dla Polaków.